Iesaisties starptautiskajā pilsētplānošanas forumā “MadCity Rīga 2022”

28.10.2022

Krīze liek pilsētai strādāt

Iesaisties starptautiskajā pilsētplānošanas forumā “MadCity Rīga 2022”, kas notiek 28. oktobrī, Latvijas Kara muzejā. Tava pieslēgšanās tiešsaistē ir ne tikai vēlama, bet vajadzīga.

Ikviens rīdzinieks ir ne tikai pilsētas novērotājs, upuris un izdzīvotājs, bet arī dalībnieks. Tavām domām par krīzi un taupību, taviem vērojumiem un ieteikumiem par pilsētas satiksmi un atpūtas vietām, taviem piedzīvojumiem peļķēs un bedrītēs beidzot ir nozīme. Jo “MadCity Rīga” ir viena diena gadā, kad viss ir iespējams.

Tas notiek jau sesto gadu, mēs izvēlamies Rīgai svarīgu pasākuma tēmu, un šogad tā ir “Krīze pilsētā”. Mēs sapulcinām amatpersonas, ierēdņus, plānotājus, arhitektus, uzņēmējus, aktīvistus, žurnālistus un pirmās daļas seminārā apspriežam galvenās problēmas. Savukārt otrajā daļā notiek ideju hakatons, kurā klātesošajiem nākas sadarboties, lai izstrādātu risinājumus, šoreiz – trīs lietas, kas Rīgā jāpaveic vispirms – mobilitātē, publiskajā ārtelpā, cilvēku un uzņēmējdarbības atbalstam.

Sadarbība starp visiem dalībniekiem nozīmē, ka Tavi komentāri par tēmu tiks izlasīti un novērtēti. Tie sasniegs ieinteresētos speciālistus un atbildīgās amatpersonas, nevis tikai tricinās sociālos tīklus. Protams, mums būs lietderības un naida runu filtri. Tādi paši lietderības filtri attiecas arī uz amatpersonu uzrunām.

Visu pasākumu varēs vērot tiešraidē https://www.facebook.com/MadCityRiga *. Arī DELFI tiešraidē – atklāšanu un hakatona rezultātu prezentācijas 18:00.   

Pasākuma programmu un agrāko gadu arhīvu atradīsi šeit https://www.madcity.lv/

Un vēl - vai Rīga atpaliek no Tallinas un Viļņas? Pavaicājiet to vēsturiskajā brīdī, kad uz skatuves kāps trīs Baltijas galvaspilsētu galvenie arhitekti un plānotāji.  Viņi pateiks, ka Baltijas valstis 30 gadus cīnās ar padomju mantojumu vidē un domāšanā. Tas nozīmē, vispirms jātiek vaļā no vēlmes nesadarboties un neuzticēties. Jo mūsdienu pilsēta nozīmē kopīgu sadarbību.

* - Tiešsaisti nodrošina ilggadīgs MadCity Rīga atbalstītājs un partneris – Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Gudrās pilsētas mobilie rīki ir neatņemama mūsdienīgi pārvaldītas pilsētas sastāvdaļa, turklāt 5G tīkla attīstība un sakari kļūst par kritiski svarīgu elementu pilsētas infrastruktūrā, kam būs vajadzīga vēl plašāka mobilo sakaru bāzes staciju izbūve.

Kā sagatavoties nākotnei? Rokasgrāmata inženierkonsultantiem nenoteiktības laikos

EFCA ir publicējusi savu 2023. gada nākotnes tendenču ziņojumu “Kā sagatavoties nākotnei? Rokasgrāmata inženierkonsultantiem nenoteiktības laikos."

Lasīt vairāk

LIKA aprit 20 gadi

Šogad 18. septembrī aprit 20 gadi kopš Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas dibināšanas dienas.

Lasīt vairāk

FIDIC organizācijai tikai 110 gadu

2023.gada 22. jūlijā starptautiskajai inženierkonsultantu federācijai (FIDIC) paliek 110 gadi. Jau vai tikai?

Lasīt vairāk