FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

27.04.2020

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas  (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja  saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19  laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

COVID-19 pandēmijai  ir būtiska un globāla ietekme uz būvniecības projektu izstrādi visā pasaulē. Daudzi no šiem projektiem tiek izstrādāti saskaņā ar FIDIC standarta līgumu formām.
Šajā vadlīniju memorandā ir ietverts FIDIC dažādajos vispārīgajos būvdarbu līguma nosacījumos ietverto noteikumu izklāsts, ko var uzskatīt par būtisku attiecībā uz iespējamiem scenārijiem, kas varētu rasties COVID-19 rezultātā.
FIDIC galvenais mērķis, izstrādājot šo pamatnostādņu memorandu, ir palīdzēt FIDIC līguma pusēm rast abpusēji pieņemamus risinājumus un izvairīties no strīdiem.

Ievērojot FIDIC Zelta principus, visiem būvniecības kopienas locekļiem īpaši iesaka ņemt vērā, ka FIDIC:

Ar memoranda pilnu tekstu var iepazīties šeit

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk

4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Lasīt vairāk

Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD.

Lasīt vairāk