4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

03.03.2020

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Abu organizāciju ideja ir popularizēt šo dienu, lai pievērstu sabiedrības un projektātāju uzmanību ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un pēc iespējas pieskaņot tehnisko risinājumus šo mērķu sasniegšanas pasākumiem.

Jebkurš būvprojekts ir saistīts ar projektēšanu, un projektētāji lielā mērā ir tie, kas rada būvprojektos paredzētos tehniskos risinājumus, tādējādi ir svarīgi, lai projektētāji apzinātos savas spējas radīt un ietekmēt attīstības projektus, paredzot tajos ilgtspējīgus tehniskos risinājumus.

Ikviens projektētājs ar savu ieguldījumu būvprojekta risinājumu izstrādē var padarīt šo pasauli labāku, drošāku un ilgtspējīgāku.

 

FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19 laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

Lasīt vairāk

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk

Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD.

Lasīt vairāk